10 Temmuz 2016 Pazar

Evde Kolay Yapım Cilt Maskesi - Ciltvemakyaj.com Farkıyla

Kadınlar, güzellikleri uğruna adeta bir servet harcayabilirler. İşte tam da bu sözün arkasını doldurmak için güzellik merkezleri, en ufak bir hizmete tonlarca para istiyorlar. Tüm kadınlar haklı olarak bu durumdan şikayetçi. Bu yüzden, sizleri bu durumdan kurtarmak adına kolaylıkla uygulayabileceğiniz ev yapımı cilt maskesi tarifleri sunacağız.

Ev yapımı cilt maskesi tariflerinden ilki; türk kahvesi ile yapılan bir cilt maskesidir. Bilindiği üzere kahve sadece fal bakmaya yarayan bir karışım değil. Türk kahvesi telveleri cildinizi nemlendiren, ferahlatan bir özelliğe sahip. Yapımına gelince, yaptığınız ve daha sonra içtiğiniz türk kahvesinin telvelerini fincanın dibinde bırakın. Soğuduktan sonra ince ince kum gibi bir görünüme sahip telveleri, göz kenarlarınız dışında yüzünüzün her yerine uygulayın. 15- 20 dakika civarı yüzünüzde beklettikten sonra, güzelce durulayın. Bu ev yapımı cilt maskesini haftada bir kere uygulayabilirsiniz. Üstelik sadece yüzünüze değil, ellerinize, boyun çevrenize de uygulayabilirsiniz. Dilerseniz içine birkaç damla zeytinyağı ekleyip bu şekilde de kullanabilmeniz de mümkün. Ev yapımı cilt maskesi tarifinde sıra, yaş maya ile yapılan yüz maskesi tarifinde. Cildinizi daha genç bir görünüme kavuşturmak, parlak bir görüntü elde etmek istiyor iseniz bu tarifi deneyebilirsiniz.

Güzel sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz. Yapımı işe şu şekilde; bir tane yaş mayayı, bir yemek kaşığı miktarındaki su ile karıştırıyorsunuz. Dilerseniz su yerine sütle de karıştırabilirsiniz. Sonra bu karışım krem gibi bir hal aldığında, karıştırmayı bırakıp yüzünüze uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika yüzünüzde tutup daha sonra da yıkayabilirsiniz. Ancak, cildiniz tüylenmeye müsait bir yapıda ise süt kullanmamanızı öneririz. Çünkü süt içindeki mineraller sayesinde cildinizi besleyerek, tüylenmeleri de arttırabilir. Bu yüzden mayalı karışımınızı su ile yapmanız daha iyi olacaktır. Yüzünüzdeki toksinlerden arınıp, dinlendirici bir maske arıyorsanız, patlıcan maskesi tam size göre. Yapımı ise son derece basit.

Yarım patlıcanı güzelce küçük küçük dilimleyin. Daha sonra iki bardak kaynar su eşliğinde kaynatın. Kaynattığınız patlıcanları lapa haline getirin. Ve içine bir diş ezilmiş sarımsak ekleyin. Güzelce karıştırarak krem şeklini almasını sağlayın. Daha sonra yüzünüzün göz çevresi hariç her yerine uygulayın. 10 – 15 dakika beklettikten sonra güzelce yıkayın. Bu maskeyi iki ay boyunca her gün uyguladığınız takdirde cildiniz daha taze ve parlak bir görünüme kavuşacaktır. Ancak sarımsak katıldığı için koku yapmaması göz önünde bulundurularak gece uygulanması önerilir. İşte ev yapımı cilt maskesi tariflerimiz bunlar.

Düzenli uygulandığı takdirde kesinlikle sonuç alabileceğiniz bu maskeler sayesinde güzellik merkezlerine tonlarca para harcamanıza gerek kalmadan istediğiniz görünüme sahip olacaksınız. Üstelik de kimyasal maddeler içermeyen, tamamen doğal ve bitkisel yöntemlerle. Bu yöntemler sayesinde fahiş fiyatlara aldığınız bakım kremlerinin içlerinde hangi maddeler olduğunu da kontrol etme durumunda kalmadan rahatlıkla uygulayabileceksiniz. Kaynak: www.ciltvemakyaj.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder